Газовий котел вже одним своїм назвою пояснює, що це обладнання, яке функціонує на газоподібному паливі. Найчастіше використовується природний газ - метан. Головне завдання таких приладів - опалити приміщення різних габаритів і призначення (одноконтурні), а також надати опалення з підігрівом гарячої води (двоконтурні моделі).
Сучасні моделі газових котлів є зручними, надійними і безпечними пристроями, які допомагають отримати не тільки комфортну температуру в приміщенні, а й економлять сили і час користувачів для його досягнення.
Як приклад, бюджетні газові моделі котлів українського виробництва оснащені автоматикою, яка бере участь в розпаленні котла одним натисканням кнопки. Є можливість регулювати інтенсивність полум'я, припиняти подачу газу при виникненні аварійної ситуації. При цьому, багато хто з котлів вітчизняного виробництва, обладнані абсолютно незалежній котельні автоматикою. Це може бути італійська автоматика EURO SIT.
Котли зарубіжного виробництва укомплектовуються розумними системами управління, які дають можливість контролювати температуру, посилаючись на погодні умови і показники температури в приміщенні. Коли температурний показник досягає певного рівня в будинку, автоматика самостійно відключає котел, потім запускає його в роботу знову, коли температура знижується. За допомогою такого методу управління вдається знизити споживання газу. Котли автономні, можуть перебувати в експлуатації безперервно. Прості в управління, наприклад, налаштувати температуру зможе навіть дитина.
Види котлів газових:
Всі котли, що працюють на газу можна розділити на одноконтурні та двоконтурні. У свою чергу, вони діляться на три види: підлогові, настінні і парапетні. У чому ж полягають їх відмінності?
Котли настінні діляться на димохідні та турбовані (бездимохідні). Монтаж здійснюється на стіну. Відрізняються компактними розмірами і високим ККД. Котел оснащений необхідними деталями для роботи - циркуляційним насосом, розширювальним бачком і ін.
Напольні котли - для коректної роботи потребують наявності димоходу. Монтаж підлоговий. ККД становить приблизно 75-80%.
Парапетні котли - випускаються тільки на пострадянському просторі. По суті, це гібрид підлогового і настінного пристрою. Для його експлуатації не потрібно димар, оскільки є горизонтальна труба для виведення через стіну. Встановлюється під підвіконням або на зовнішніх стінах. ККД низький і не перевищує 70%.
Котли конденсаційні - сучасні моделі турбовані, коефіцієнт корисної дії яких досягає 107%. За типом установки можуть бути як підлоговими, так і настінними. Відрізняються компактними габаритами, монтуються з техніки каскад. Котел оснащений автоматикою, насосом, розширювальним бачком і т.д.
Щоб обзавестися більш детальною інформацією про всіх типах котлів, довідатися про ціни, опис, технічні характеристики, фотографії та іншу корисну для покупців інфо, потрібно перейти до категорії, в каталозі